Uczelnie wyższe

Akademia Sztuk Pięknych
w Katowicach

ASP w Katowicach powstała w 2001 roku z katowickiej filii Akade­mii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie. ASP kształci studentów na 2 wydziałach. Na Wydziale Projektowym na kierunkach Wzornictwo oraz Projektowanie graficzne. Na Wydziale Artystycznym na kierunkach Malarstwo oraz Grafika specjalność grafika warsztatowa.Do ASP należy galeria Rondo Sztuki w Katowicach, które zostało otwarte w 2007 roku. Przez 7 lat swojej działalności Rondo Sztuki mając do dyspozycji dwie galerie zorganizowało ponad 100 różnorodnych wystaw z zakresu grafiki, fotografii, malarstwa, plakatu, dizajnu i ilustracji książkowej.

Dane kontaktowe:
ul. Raciborska 37, 40-074, Katowice
Adres www.: www.asp.katowice.pl
tel./fax 32 251 69 89
tel.: 32 205 50 24
fax 32 251 89 67

 

Akademia Muzyczna
im. K. Szymanowskiego
w Katowicach

Najstarsza  Akademia Muzyczna w województwie śląskim, której początki związane są z założonym w 1929 roku przez Witolda Friemanna Państwowym Konserwatorium Muzycznym. Studenci kształceni są na dwóch wydziałach. Na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji I Jazzu oraz Wydziale Wokalno-Instrumentalnym. Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu prowadzi obecnie kształcenie na następujących kierunkach i w specjalnościach: Kompozycja i teoria muzyki (specjalność: Kompozycja, Teoria muzyki, Rytmika), Dyrygentura (specjalność: Dyrygentura symfoniczno-operowa), Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalność: Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno instrumentalnych, Dyrygentura chóralna, Edukacja muzyczna, Muzykoterapia), Jazz i muzyka estradowa (specjalność: Kompozycja i aranżacja, Gra na instrumencie, Wokalistyka jazzowa). Kształcenie studentów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym nakierowane jest na przygotowanie do samodzielnej pracy w charakterze solisty, muzyka zespołów orkiestrowych i kameralnych oraz do pracy pedagogicznej w szkołach muzycznych.

Dane kontaktowe:
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice
tel.:  +48 32 779 21 00
Adres www.: www.am.katowice.pl

 

WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNO-HUMANISTYCZNA

Uczelnia funkcjonuje na rynku już od 1997 roku . Jest Jedyną niepubliczną Uczelnią na Podbeskidziu posiadającą uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunkach filologia i zarządzanie. Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia podyplomowe. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna ściśle współpracuje z College'em THE TOP, który jako najstarsza szkoła językowa na Podbeskidziu i współzałożyciel WSEH przekazał Uczelni swoje bogate doświadczenie i tradycje. Uczelnia jest pionierem na Podbeskidziu w zakresie prowadzenia humanistycznych kierunków studiów. Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia podyplomowe. Wartym podkreślenia jest fakt, iż jest  aktualnie jedyną niepubliczną uczelnią na Podbeskidziu, która posiada uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku filologia i zarządzanie.

Dane kontaktowe:
Główna siedziba WSEH
ul. gen. Wł. Sikorskiego 4 i 4c, Bielsko-Biała
e-mail: wseh@wseh.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...