Bytomskie Centrum Kultury

Charakterystyka działalności:
Bytomskie Centrum Kultury jest gminną samorządową instytucją kultury, której celem jest tworzenie, upowszechnianie i ochrona kultury, wspieranie oraz promocja edukacji kulturalnej i inicjatyw kulturalnych w mieście. Do podstawowych zadań BCK należy: wspieranie wartości określających tożsamość kulturową społeczności lokalnej, tworzenie i wystawianie oryginalnych realizacji artystycznych w różnych dziedzinach sztuki, badanie oczekiwań społecznych wobec kultury, tworzenie warunków rozwoju profesjonalnych i amatorskich dzieł artystycznych. Powyższe zadania realizowane są poprzez m.in. prowadzenie działalności impresaryjnej, organizowanie festiwali, przeglądów, wystaw, koncertów, spektakli, upowszechnianie zjawisk nowatorskich w kulturze, prezentowanie i promowanie twórców. BCK współpracuje z innymi instytucjami kultury w kraju i za granicą, szkołami artystycznymi, samorządami lokalnymi, środowiskami naukowymi i artystycznymi.

Wśród projektów realizowanych cyklicznie przez BCK i będących flagowymi inicjatywami tej instytucji, należy wspomnieć o Festiwalu Teatralnym TEATROMANIA prezentującym spektakle należące do nurtu teatru offowego, niezależnego, wymykającego się tradycyjnemu spojrzeniu na teatr. BCK realizuje również cyklicznie Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA, spektakle w ramach Sceny Familijnej, warsztaty dla dzieci Klub Zielonej Żyrafy, Zimową Feriadę Artystyczną, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na Kamieniach”.

Dane kontaktowe:
Plac Karin Stanek 1, 41 - 902 Bytom
tel.: 32 389 31 09
sekretariat@becek.pl

Osoba do kontaktu:
Dagmara Gumkowska 32 389 31 09 w. 109
d.gumkowska@becek.pl

Adres WWW:
www.becek.pl

Wróć

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...