Kreatywne oblicze polskiej gospodarki

Klastry w sektorach kreatywnych to motory rozwoju miast i regionów oraz synergicznej współpracy tworzących je podmiotów, a także polskiej gospodarki. Opierają się na kreatywności i umiejętnościach ludzi. Dzięki kreatywności powstają różne pomysły na tworzenie towarów i usług kreatywnych, przyczyniają się do wytworzenia nowych, innowacyjnych oraz rewolucyjnych wynalazków, które mogą się okazać kamieniem milowym dla losów ludzkości. Sektory kreatywne odgrywają istotną rolę w gospodarce oraz ich dynamika jest wyższa niż w całej gospodarce.

Sektor gier jest jednym z najbardziej kreatywny w polskiej gospodarce, a jednocześnie wytwarza najpopularniejszy towar eksportowy kraju.

Dla przykładu najbardziej popularna gra stworzona przez polskich programistów to seria „Wiedźmin” , która jest globalnym hitem – sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy. Możemy pochwalić się jeszcze większą liczbą gier komputerowych stworzonych przez Polaków, które również zyskały wielką popularność.

Sektor kreatywny obejmuje również inne obszary tj. organizacja eventów, design i projektowane graficzne, innowacje w IT.

Klaster Biznesów Kreatywnych ciągle się rozwija w kierunku kreatywności, niedawno powstała inicjatywa pozwala prowadzić cykl spotkań związanych z tematyką zarządzania przedsiębiorstwem, projektami, marketingiem i sprzedaży oraz rozwojem umiejętności w zakresie kompetencji menedżerskich. Dialog Możliwości to także bez­płat­ny Punkt do­radz­twa mar­ke­tin­go­we­go, który jest skierowany do osób mających zamiar rozpocząć lub są w trakcie rozpoczynania swojej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców małych i średnich przedsiębiorstw.

Wróć

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...