DIALOG MOŻLIWOŚCI KOLEJNA EDYCJA

Klaster Biznesów Kreatywnych z przyjemnością zaprasza na kolejną edycję Dialogu Możliwości, po dłuższej nieobecności.

Formuła pozostaje niezmienna, ponieważ to właśnie ona została ukształtowana przez naszą aktywną i wierną publiczność. Zatem Dialog Możliwości otworzą pół godzinne prelekcje naszych gości. A zaraz po nich przyjdzie czas na wspólną wymianę doświadczeń oraz otwarty dialog.

Prelekcje poprowadzą:

Tomasz Rożek - jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl i pomysłodawcą oraz współzałożycielem stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W radiu eM prowadzi autorski program Labirynty wiedzy; w Programie 3 Polskiego Radia, podczas porannej audycji, odpowiada na „Pytania z kosmosu” zadane przez słuchaczy „Trójki”; przybliża również naukę w sobotnim programie Dzień Dobry TVN.

Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi: „Gość Niedzielny”, „Wiedza i Życie”, „National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka w 2008 tytułem Popularyzatora nauki. W 2009 samorządy studenckie śląskich uczelni nagrodziły go Laurem Studenckim za działalność popularyzującą naukę.

W lutym 2011 roku wydał książkę „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, która została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową sezonu 2010/2011. „Nauka − po prostu” to zbiór wywiadów z uznanymi polskimi naukowcami, reprezentującymi różne dziedziny nauki: nanotechnologię, cybernetykę i robotykę, fizykę cząstek, badania mózgu, internet i jego rolę komunikacyjną, klimat i modyfikacje pogody oraz genetykę człowieka.

Jest szefem działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził program Sonda 2, nową wersję programu Sonda. Początkowo audycja emitowana była w TVP2, ale z czasem została przeniesiona do TVP1.

Agata Szczecińska - z branżą usług HR związana jest od 2011 roku, będąc przez niemal cały czas związana z segmentem klientów OnSite. Do Manpower dołączyła 3,5 roku temu z sukcesami spełniając się w zadaniach operacyjnych, prowadzeniu projektów usprawniających funkcjonowanie organizacji, ale również zarządzaniu współpracą z największymi Klientami Manpower. Pomimo licznych zadań Agata znajduje czas na wyciąganie ludzi z domów i organizację wypraw. W czasie wolnym oddaje się turystyce górskiej, jodze, spływom kajakowym i wspinaczce skałkowej. Dystans do wyzwań dnia codziennego zyskuje dzięki dobrej książce, muzyce jazzowej a ostatnio nawet medytacji. Jak sama mówi o sobie jest „szczęśliwym człowiekiem, z maleńkim ADHD, który czerpie przyjemność nawet z kilkugodzinnego obcowania z naturą i który odnajduję się w tym, co robi i czuje prawdziwą pasję do tego, czym się zajmuje”.

Miejsce: Centrum Innowacji Silesia; ul. Lompy 41, Zabrze

Czas: 24.04.2019 r. o godzinie 18:00

 

Kontakt do or­ga­ni­za­to­ra

Dariusz Jaszcz

tel.: 518 292 001

 

Wy­da­rze­nie jest bez­płat­ne i bez po­trze­by re­je­stra­cji.

Za­pra­sza­my wszyst­kich za­in­te­re­so­wa­nych.

 

Poz­dra­wia­my

Zespół Klastra Bi­zne­sów Kre­atyw­nych

Wróć

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...