Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Charakterystyka działalności:
Akademia Muzyczna jest najstarszą uczelnią w woj. śląskim, której początki związane są z założonym w 1929 roku przez Witolda Friemanna Państwowym Konserwatorium Muzycznym. Obecną nazwę uzyskała w 1979 roku. Studenci kształceni są na dwóch wydziałach. Na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji I Jazzu oraz Wydziale Wokalno-Instrumentalnym. Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu prowadzi obecnie kształcenie na następujących kierunkach i w specjalnościach: Kompozycja i teoria muzyki (specjalność: Kompozycja, Teoria muzyki, Rytmika), Dyrygentura (specjalność: Dyrygentura symfoniczno-operowa), Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalność: Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych,  Dyrygentura chóralna, Edukacja muzyczna, Muzykoterapia), Jazz i muzyka estradowa (specjalność: Kompozycja i aranżacja, Gra na instrumencie, Wokalistyka jazzowa). Kształcenie studentów ma Wydziale Wokalno-Instrumentalnym nakierowane jest na przygotowanie do samodzielnej  pracy w charakterze solisty, muzyka zespołów orkiestrowych i kameralnych oraz do pracy pedagogicznej w szkołach muzycznych.

Obecnym rektorem AM jest prof. Tomasz Miczka.

Cykliczne festiwale organizowane przez Akademię Muzyczną to między innymi Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Akademickich, Festiwal Muzyki Instrumentalnej, Dni Muzyki Wokalnej, Międzynarodowy Festiwal Skrzypcowy, Śląski Festiwal Jazzowy.

Dane kontaktowe:
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
ul. Zacisze 3
40 – 025 Katowice
Tel. +48 32 779 21 00

Adres WWW:
www.am.ka­to­wi­ce.pl

Wróć

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...